Transformacja istniejących miejskich systemów ciepłowniczych i chłodniczych z kopalnych na odnawialne źródła energii
Głównym filarem projektu jest bliski rynkowi proces wdrażania konkretnych działań i środków przez regionalne konsorcja interesariuszy w sześciu regionach (w Niemczech, Austrii, Włoszech, Polsce, Francji i Szwajcarii).
Jego kluczową gałęzią jest organizacja i ponadnarodowe wsparcie zapewniane przez międzynarodowy zespół posiadający komplementarną wiedzę i kompetencje, koordynowany przez duńskich ekspertów, którzy są również partnerami projektu. Konkretne działania w ramach projektu RES-DHC w dużym stopniu odpowiadają na wyzwania związane z absorpcją rynku, np. wprowadzenie OZE na szeroką skalę, zaangażowanie interesariuszy, ocena ram prawnych i politycznych oraz środowiskowych, ekonomicznych i społecznych skutków rozwiązań
RES DHC.
W Polsce, w województwie zachodniopomorskim stworzymy koncepcję techniczną i ekonomiczną dekarbonizacji systemu ciepłowniczego w Połczynie Zdroju. Przygotowanie koncepcji usunięcia źródeł węglowych i zastąpienia ich odnawialnymi źródłami energii ma posłużyć również kolejnym działaniom w kierunku dekarbonizacji innych systemów ciepłowniczych.